Muzika koju je pokojni Kurt Kobejn mogao da stvori da je poživeo, predmet je nagađanja među fanovima već godinama, još od njegove smrti 1994. Danas, kada večtačka inteligencija sve brže napreduje, odgovor na to pitanje mogu da potraže svi njeni korisnici. Ali ne samo to, nego i da saznaju kako bi zvučalo da je Kobejn bio član Soundgardena, Radioheada ili Foo Fightersa.
Veštačka inteligencija “smislila” kako bi trebalo da izgleda novi Džejms Bond
Kobejnov glas generisan veštačkom inteligencijom iskorišćen je za “obrade” prepoznatljivih rock pesama iz devedesetihm pa tako sada na YouTubeu možete da čujete legendu grunge kako peva “Black Hole Sun” Soundgardena, “Creep” Radioheada i “Everlong” Foo Fightersa. Takođe, netko je napravio i obradu pesme “Celebrity Skin” grupe Hole.
Rasprave oko etike ove sve učestalije prakse poslednjih mjeseci dobijaju sve više pažnje. Prošlog meseca, Liam Galager je pozitivno je reagovao na “izgubljeni” album Oasis koji je nastao pomoću veštačke inteligencije i nedavno postao viralan.
Počelo je… Nemački umetnik dobio nagradu za fotografiju koju je stvorila veštačka inteligencija
Grajms se takođe nedavno uključila u raspravu, dozvolivši fanovima da koriste njezin glas za stvaranje nove muzike pomoću veštačke inteligencije jer je “cool biti spojen sa mašinom”.
Nik Kejv o pesmi koju je veštačka inteligencija napisala u “njegovom stilu”: Stiže Apokalipsa… ovo je s**nje
Nik Kejv je, međutim, snažno kritikovao tu tehnologiju, opisujući ChatGPT i AI pisanje pesama kao “groteskno ismevanje onoga što znači biti čovek”. Komentarisao je to na svom blogu The Red Hand Files, dodavši da je od fanova dobio brojne prijave tekstova pesama napisanih “u stilu Nika Kejva” na ChatGPT-u.