Može li da se zaradi od streaming servisa? Novo britansko istraživanje kaže – NE!

0
351
Streaming services/Photo: printscreen
Oglasi

Na osnovu ankete koje su zajedno u Velikoj Britaniji sprovele The Ivors Academy Of Music Creators i Musicions Union čak 82 posto muzičara zaradilo je manje od 220 evra prošle godine od streaminga uključujući i čak i neke muzičke zvezde sa višemilionskim streaminzima. Čak 92 posto ispitanika reklo je da je manje od pet posto njihove zarade došlo od streaminga prošle godine, dok je 43 posto reklo da su zbog nedovoljnog prihoda od streaminga tražili novi posao van muzičkog biznisa.

EVO KAKO STOJE STVARI… PRODAJA PLOČA U PORASTU, KASETE SE LAGANO VRAĆAJU, CD JE TOTALNO OUT, ALI STREAMING MUZIKE – KIDA

Grem Dejvis, izvršni direktor The Ivors Academy, jednog od najvećih profesionalnih udruženja muzičkih autora u Evropi koje podržava, štiti i zagovara interese autora pesama, tekstopisaca i kompozitora, rekao je:

– Ovo istraživanje je još jedan dokaz da su autori pesama potcenjeni. Previše novca za streaming ide kompanijama koje nude streaming. Ovo je zastareli model i treba ga reformisati.

ISTRAŽIVANJE IFPI ZA 2019: SLUŠANJE MUZIKE U PORASTU, ALI I PIRATERIJA… A MATORCI SU NAUČILI DA KORISTE STREAMING SERVISE

Zanimljivo je da su se rezultati istraživanja pojavili usred aktuelne istrage britanske vlade o uticaju “poslovnih modela” kojima upravljaju Spotify, Apple Music, Amazon Music i Google Play. Prošle godine je u Velikoj Britaniji ostvareno više od milijardu funti prihoda od 114 milijardi muzičkih streamova, ali je za muzičare od te cifre izdvojeno samo 13 posto od ostvarenog prihoda.

HL/Izvor: nacional.hr

Oglasi

POSTAVI ODGOVOR

Molimo unesite vaš komntar!
Unesi svoje ime