Još 9 sati do kao nekog mira… Debi album Oxaja je pred nama

0
93
Oxajo/Photo: Zdravko Dulović i Milos Jakšić
Oglasi

Dugo očekivani debi album benda Oxajo konačno je pred publikom. “Još 9 Sati Do Kao Nekog Mira” (J9SDKNM) donosi deset pesama na kojima su radili skoro tri godine.

Prethodno objavljene “Sijam”, “Moje vreme”, “Put”, “Čekam ih” i “Čovek” sada su deo celine posvećene potrazi za mirom, vremenu koje prolazi brže nego što bismo želeli i pokušajima da u buci svakodnevice sačuvamo nešto što je samo naše. Album je objavljen za Glitch Records i biće dostupan i na vinilu.

– Pesme su nastajale prilično lako, ali je put do završetka albuma bio dug i pun raznih okolnosti koje su nas usporavale i stavljale pred nove izazove. Zato danas, kada je album konačno pred slušaocima, imamo osećaj da smo završili nešto što prevazilazi muzički uspeh i ulazi u sferu ličnog i životnog postignuća. Posle svega, čini nam se da je svaki sat uložen u album imao smisla. Sada je red na publiku da ga prisvoji i dâ mu svoja značenja – poručuju iz benda.

Na pesmi “Sećam se” gitaru je svirao Veljko Milinković (Vizelj), “Čekam ih” je pratećim vokalima obogatila Anjuta Janković, a “Moje vreme” je nastala u saradnji sa Đorđem Ćulafićem – Džordžijem. Deo debi izdanja je i album verzija pesme “MaMa”, koju je šira publika čula na takmičenju PZE 2025, kao i obrada Senidine pesme “Zauvek”.

Oxajo/Photo: Zdravko Dulović i Milos Jakšić

Autor omota albuma je Nemanja Nikolić, vizuelni identitet izdanja oblikovao je Bratislav Milenković, miks i mastering radio je Boris Mladenović. Veliki deo produkcije potpisuje Dario Vuksanović.

Oxajo energija sada je u boji… Beogradski bend objavio video singl “Čekam ih”

Album “Još 9 Sati Do Kao Nekog Mira” uskoro će se pojaviti i na vinilima, čija je pretprodaja počela u prodavnici ploča Gramofonik.

Oxajo čine Dušan Strajnić (Stray Dogg), Dario Vuksanović i Marko Ajković, dok je bas gitaru na većini pesama svirao Marko Vlajčić.

Oglasi

POSTAVI ODGOVOR

Molimo unesite vaš komntar!
Unesi svoje ime