Beogradski rock sastav Deca loših muzičara (DLM) nastupiće prvi put u prostoru Nova Zappa barka u četvrtak, 4. juna, sa početkom u 21h.
Ovom prilikom, DLM ce u Beogradu uživo promovisati dugo očekivani novi album pod nazivom “Ustani Slaj Stoune, Srbija te zove“, koji je nedavno izdat pod okriljem izdavačke kuće Midget Unit Records (2025).
“Ustaj Slaj Stoune, Srbija te zove”… Deca Loših Muzičara objavila novi album
Novi album DLM je za relativno kratko vreme pobrao simpatije i publike i kritike, a evo i kratkog osvrta na reči našeg poznatog muzičkog kritičara, enciklopediste Petra Janjatovića: “Deca loših muzičara na novom albumu sasvim logično postavljaju pitanje nad pitanjima: “Vatafakin is goin on?” Kao logičan nastavak albuma “Gde cveta Samsung žut” ide i poziv “Ustani Slaj Stoune, Srbija te zove”.
DLM su osnovani 1988. godine i jedan su od najznačajnijih bendova na ovdašnjoj sceni od devedesetih godina do danas. Poznati su pre svega po efektnim zivim nastupima prepunim energije, a njihov prepoznatijivi funk i rock groove zvuk obojen sjajnom duvačkom sekcijom i danas izaziva oduševljenje publike na koncertima i pravi poprilično usijanu atmosferu.



