
Britanski alternativni rok bend Bush radi na novom studijskom albumu, a frontmen Gevin Rosdejl poručuje da ne želi da objavi novo izdanje ukoliko ono ne bude na najvišem nivou.
U razgovoru za TotalRock tokom ovogodišnjeg festivala Download, Rosdejl je otkrio da se trenutno nalazi usred rada na 11. studijskom albumu benda.
– Smatram da sam do sada napravio deset albuma. Sada radim na još jednom i želim da bude briljantan, inače zaista nema nikakvog smisla – rekao je Rosdejl.
Pevač je dodao da sa novim materijalom pokušava da pomeri sopstvene granice i da “cilja zvezde”, naglašavajući da ga i dalje pokreće ista strast prema pisanju pesama i istraživanju novih muzičkih pravaca.
Prema njegovim rečima, poslednjih godina posebno ga inspirišu teži i mračniji metal zvuci.
– Pokušavam da izazovem samog sebe. Nikada neću biti pevač koji vrišti, ali mi je taj svet veoma zanimljiv i inspirativan. Osećam se povezanije sa tom sirovijom stranom muzike – objasnio je Rosdejl.
Buš je tokom devedesetih postao jedan od najuspešnijih bendova alternativnog roka zahvaljujući albumima poput “Sixteen Stone”, “Razorblade Suitcase” i “The Science of Things”, a poslednje studijsko izdanje, “I Beat Loneliness”, objavljeno je 2024. godine.
Za sada nisu poznati naslov ni datum izlaska novog albuma, ali Rosdejlove izjave potvrđuju da bend intenzivno radi na nasledniku svog desetog studijskog izdanja.


