Grupa The Who započela je oproštajnu turneju sa dva koncerta u Italiji, u Padovi i Milanu, ali će svoju rodnu Britaniju izgleda preskočiti.
Pod nazivom The Song Is Over, bend je izveo 20 pesama sa osveženom postavom posle kontroverznog odlaska, ponovnog angažovanja i ponovnog odlaska bubnjara Zaka Starkija ranije ove godine.
Poslušajte do sada neobjavljenu verziju pesme The Who “I Can’t Explain”, u obradi – Dejvida Bouvija
Pitu Tauzendu i Rodžeru Daltriju pridružili su se na bini dugogodišnji saradnici Sajmon Tauzend (gitara, mandolina), Loren Gold (klavijature) i Džon Baton (bas). Pored Starkijeve zamene, Skota Devorsa, tu su i pevač Džon Hog i perkusionista Džodi Linskot – koji sarađuju sa The Who već decenijama.
– Moram da kažemi da, iako put nije uvek bio prijatan za mene, obično je lak: najbolji posao koji sam ikada mogao da imam – rekao je Tauzend o oproštajnoj turneji. – Stalno se vraćam. Svaki put kada to uradim, sretnem nove fanove i osetim novu energiju.
– Rodžer i ja imamo dobar odnosu, uprkos našim godinama, spremni da se posvetimo ovom srdačnom oproštaju svim našim vernim fanovima, a nadamo se i novima koji bi mogli da se pridruže da vide šta su propustili poslednjih 57 godina. Ova turneja će biti o lepim uspomenama, ljubavi i smehu.
Rodžer Daltri ne veruje u novi album grupe The Who: Nema više tržišta, streaming je sve upropastio
Severnoamerički deo turneje The Song Is Over počinje 16. avgusta u Sunriseu, Florida, i završava se 28. septembra u Las Vegasu. Nakon što su objavili te datume, Daltri je rekao da nije siguran da li će bend završiti svoju poslednju turneju u rodnoj Engleskoj.
– Turneja po Americi je mnogo lakša – objasnio je. – UK je odlučila da učini što je moguće teže da se ide od tačke A do tačke B. U Americi, izgleda da želite da to bude što lakše.
Dodao je da nije “siguran” da će se bilo koji britanski datumi održati, nazivajući naciju “zemljom ‘NE’.