Rock duo The Black Keys objavio je novu pesmu “Where There’s Smoke, There’s Fire”, kao najavu predstojećeg albuma “Peaches!”, koji izlazi 1. maja za Easy Eye Sound/Parlophone Records.
Uz singl je objavljen i prateći spot snimljen tokom intimnog, nenajavljenog koncerta benda u klubu Lucinda u Njujorku. Pesma dolazi nakon prvog singla “You Got To Lose”.
“Peaches!” donosi deset novih pesama, a Den Ojerbah ga opisuje kao “najprirodniji album” benda još od debija “The Big Come Up” iz 2002. godine.
Kad The Black Keys požele da vrište… Stiže album “Peaches!”
Album je nastao u ličnim i teškim okolnostima, nakon što je Oerbahovom ocu dijagnostikovan rak jednjaka. U tom periodu, kako navodi bubnjar Patrik Karni, rad u studiju bio je način da se fokus zadrži:
– Znao sam da Denu treba nešto – i to je bilo da uključimo pojačala i radimo.
Zvuk albuma reflektuje dugogodišnju opsesiju dvojca vinilima, koja je poslednjih godina prerasla i u niz DJ nastupa po prodavnicama ploča. Naslovnicu potpisuje legendarni fotograf Vilijam Eglston, koji je već sarađivao sa bendom na albumu “Delta Kream” iz 2021.



