Sindi Loper, Soundgarden i Outkast predvodili Klasu 2025… Emotivna i nepredvidiva noć u Rock & Roll Hall of Fame

0
12
The 2025 Rock & Roll Hall of Fame Induction Ceremony, plakat, crop
Oglasi

U dvorani Peacock Theater u Los Anđelesu održana je svečana dodela priznanja Rock & Roll Hall of Fame 2025, koja je još jednom pokazala da je rock mnogo više od žanra – to je stav, emocija i kulturni kod koji se stalno menja.

Ovogodišnja klasa bila je jedna od najraznovrsnijih u poslednjoj deceniji: Sindi Loper, Soundgarden, Outkast, The White Stripes, Džo Koker, Bad Company i Čabi Čeker postali su deo panteona muzičke istorije.

Predsednik R’n’R Hall of Fame objasnio zašto neće menjati naziv: Neki ljudi ne razumeju značenje rock and rolla…

Prema rečima predsednika fondacije Džona Sajksa, cilj je bio da se obuhvati što širi spektar umetnika “koji su pomerali granice, menjali kulturu i zadržali autentičnost u svetu koji se neprestano menja”.

Sindi Loper – trijumf ikone

Loper je, posle više od četiri decenije karijere, konačno dočekala ulazak u Kuću slavnih. U emotivnom govoru zahvalila se fanovima i svojoj majci:

– Kad sam počinjala, govorili su mi da neću trajati. Ali, eto me. Još pevam, još verujem, još sanjam.

Publika je nagradila dugim ovacijama, a njen nastup sa pesmama “Girls Just Want to Have Fun” i “True Colors” bio je jedan od vrhunaca večeri.

Soundgarden – počast Krisu Kornelu

U ime Soundgardena, priznanje su primili Kim Tajil i Met Kameron, dok je publika odala poštu preminulom frontmenu Krisu Kornelu uz dirljiv video kolaž i izvođenje “Black Hole Sun” koje su zajedno izveli Dejv Grol i Brendi Karlajl.

– On je bio naša svetlost u tami. Ova noć je za njega – rekao je Tajil kroz suze.

Outkast i nova definicija rocka

Hip-hop duo Outkast (Andre 3000 i Big Boi) uneo je novu energiju na scenu, pokazujući da granice između žanrova odavno ne postoje. Njihov nastup, koji je uključivao “Hey Ya!” i “Ms. Jackson”, naterao je publiku na noge i potvrdio da se rock & roll danas meri stavom, ne gitarom.

The White Stripes – minimalistička revolucija

Džek i Meg Vajt ponovo su delili binu nakon više od decenije. Njihov set: “Seven Nation Army”, “Fell in Love With a Girl” i “Hotel Yorba”, bio je podsećanje da je ponekad dovoljno dvoje da se napravi haos u svetu muzike.

– Mi smo samo hteli da sviramo glasno i iskreno. Sve ostalo se desilo slučajno – rekao je Džek.

Prema pisanju The New York Times i Yahoo Entertainment, nekoliko velikih imena nije prisustvovalo ceremoniji iz ličnih razloga, iako su njihove porodice i saradnici bili prisutni. Njihovo odsustvo izazvalo je pomešane reakcije, ali su njihove zasluge u potpunosti priznate.

Nagrade za posebne doprinose

U kategoriji Musical Influence Award počast su odali Salt-N-Pepa i Vorin Zivon, dok su priznanje za Musical Excellence dobili legendarni studijski muzičari Kerol Kej, Niki Hopkins i producent Tom Bel.

Leni Varonker, legendarni izvršni producent Warner Bros. etikete, dobio je Ahmet Ertegun Award za doprinos muzičkoj industriji.

Ceremoniju su obeležili i iznenađujući dueti: Olivija Rodrigo je otpevala “Time After Time” zajedno sa Loper, Bek je izveo “A Whiter Shade of Pale” u čast Džoa Kokera, dok su Misi Eliot i Outkast priredili zajednički remix “B.O.B.” kojim je ceremonija i završena.

Oglasi

POSTAVI ODGOVOR

Molimo unesite vaš komntar!
Unesi svoje ime