Black Symphony: Metallica symphonic tribute show biće održan 2. aprila u mts Dvorani. U pitanju je spoj neprevaziđenih pesama Metallice i filharmonije, koji će priuštiti muzički spektakl za sve ljubitelje hevi metala i klasičnih instrumenata, odnosno njihovog impresivnog spoja. Kritičari ističu da se od ovako koncipiranog koncerta “ježi svaka ćelija u telu”, a da oduševljenje ovim spektaklom posle traje danima.
Svi ljubitelji muzike legendarnog američkog sastava, moći će prvi put da uživaju u mts Dvorani u ovom izvanrednom projektu, koji pored članova jednog od najboljih tribute bendova okuplja i preko 30 filharmoničara na sceni. Fanovi kultnog benda imaće jedinstvenu priliku da čuju najveće hitove spektakla koji se desio u San Francisku 1999. godine pod nazivom S&M.
“The Call Of Ktulu”, “No Leaf Clover”, “Nothing Else Matters”, “Master Of Puppets” i “Enter Sandman” samo su neke od pesama Metallice koje će biti izvedene, a biće i nekih noviteta koje još niko nije odsvirao u ovakvom sastavu poput numere “Sanitarium”.
Podsetimo, Black Metallica tribute i filharmonija održali su 2021. godine dva koncerta u Srbiji, a 2023. započeli su evropsku turneju koncertom u Novom Sadu.



