Britanska muzička ikona Elton Džon izjavio je da je njegov novi album “najsvežiji” koji je napravio još od 1970-ih, i da za njega označava novi početak.
Novi album pod nazivom “Who Believes In Angels?” nastao je u saradnji 78-godišnjeg pevača i američke muzičarke Brendi Karlajl.

U intervjuu sa voditeljkom radija Smooth Kejt Garavej, održanom neposredno pre izlaska albuma 4. aprila, Elton Džon je rekao da iako je stvaranje albuma izazovno, to se ne može porediti sa – kako je rekao – “najvećim izazovom” u životu: roditeljstvom.
– Ovaj album za mene predstavlja novi početak. Veoma je svež. Verovatno je to najsvežiji album koji sam napravio još od sedamdesetih – rekao je Džon.
Elton Džon odabrao poruku koja će pisati na njegovom spomeniku…
– Bili su mi potrebni novi muzičari. Iako mnogo volim svoj bend, bila mi je potrebna nova energija, novi producent koji će mi biti izazov.
– Najveći izazov je, naravno, biti roditelj – i to je najlepši izazov koji čovek može da ima. Ima svojih uspona i padova, ali je zaista neverovatno – dodao je muzičar.

Govoreći o budućnosti svoje karijere, Elton Džon je rekao:
– Što se tiče moje muzike, sada mogu tačno da biram šta želim da radim. Nemam više pritisak turneja i mogu da se fokusiram na druge stvari. Snimaću više, ali to neće biti kao ‘Ko veruje u anđele?’ – biće nešto drugo.
Elton Džon i Lenon u hotelskoj sobi, na stolu “brdo kokaina”, a Vorhol kuca na vrata…
Elton Džon ima dvojicu sinova, Zakarija i Elajdžu, sa suprugom, rediteljem Dejvidom Fernišom.
Album su napisali i snimili za samo 20 dana u oktobru 2023. godine – Elton, Karlajl, dobitnik Gremija Endru Vat i legendarni tekstopisac i Eltonov dugogodišnji saradnik, Berni Topin.