Osnivač i gitarista Anders Nistrom više nije član benda Katatonia… razlaz je bio neizbežan

0
52
Katatonia, press photo
Oglasi

Legendarni bend Katatonia objavio je da se razilazi sa jednim od svojih osnivača i dugogodišnjim gitaristom, Andersom Nistromom.

Još nije poznato ko će ga zamijeniti, niti se znaju razlozi njegovog odlaska, a Nistrom se za sada nije oglasio povodom ove odluke.

Vest nije sasvim neočekivana, s obzirom na to da Nistrom već nekoliko godina nije nastupao sa bendom uživo.

Katatonia iznenada prekinula turneju i najavila pauzu dok ne “evaluiraju” bend?!

Vokal Jonas Renkse potvrdio je vest u zvaničnoj izjavi:

– Anders i ja smo odlučili da krenemo različitim putevima. Ova odluka nije doneta olako, ali kako bismo svi mogli da se razvijamo u skladu sa svojim kreativnim preferencijama i životnim prioritetima, ovo se pokazalo kao najbolje rešenje. Od osnivanja benda 1991. godine, Andersov doprinos našem prepoznatljivom zvuku bio je ogroman i neosporan. Osećaj gubitka je neizbežan, ali život nas često vodi nepredviđenim stazama. Želim mu svu sreću u budućim poduhvatima.

Odlazak Nistroma označava kraj jedne ere za Katatoniju, ali bend nastavlja dalje, dok fanovi iščekuju više informacija o budućim planovima i mogućem novom gitaristi.

Oglasi

POSTAVI ODGOVOR

Molimo unesite vaš komntar!
Unesi svoje ime