Izložba “Metastable” Kristine Bajilo biće otvorena u utorak 13. januara u 19 časova u Galeriji Kolarčeve zadužbine.
Kristina Bajilo u svojoj novoj seriji radova, predstavljenoj u okviru izložbe “Metastable”, otvara pitanje nestabilnosti značenja u savremenoj kulturi slike i potrebe posmatrača da iz mnoštva nagomilanih vizuelnih impulsa konstruiše koherentnost.

Postupkom klasičnog medija – uljane slike na platnu, Bajilo istražuje liminalni prostor između slike, objekta i percepcije. Dosledna svojoj dosadašnjoj praksi, eksploatiše prostor medija (film, reklama – oglasne table), algoritamsku potrošačku logiku (gomilanje ponude, instant prihvatanje i odbacivanje) i analizira ekonomiju pažnje koja proizilazi iz takvog ambijenta.
– Polazeći od činjenice da se usled prevelikog protoka vizuelnih informacija i naša percepcija forme i značenja u savremenoj kulturi neprestano nalazi u privremenoj, krhkoj ravnoteži, metastabilne slike Kristine Bajilo deluju poznato, ali se pod bližim pogledom raslojavaju… – rekla je o izložbi Ksenija Marinković.
Izložba će biti otvorena do 24. januara radnim danima od 10 do 20, subotom od 10 do 16 časova.







