Već dugo se roditeljima savjetuje da svojim bebama puštaju Mocarta kako bi izrasle u pametne ljude. Ipak, malo ko se pitao kakvu muziku vole fetusi. Iako im slušni organi nisu još sasvim razvijeni, iako se još nalaze u utrobi drugog ljudskog bića, španski naučnici nisu se dali obeshrabriti pa su sproveli istraživanje kojim dokazuju da čak i nerođene bebe vole “Bohemian Rhapsody”, pesmu grupe Queen.
Studija sprovedena na Institutu Markez a predstavljena u Barseloni ispitala je slušalačke navike 300 fetusa “prenatalnog uzrasta između 18 i 38 nedelja”; koristili su “intravaginalne zvučnike”, a mi se samo nadamo da je to za majke bilo manje neprijatno nego što zvuči. Znaci stimulacije fetusa – plaženje jezika, otvaranje i zatvaranje usta – najčešće su beleženi pri slušanju legendarnog benda: čak 90% fetusa je reagovalo na “Boemsku rapsodiju”.
Reklo bi se da ima smisla, jer uz “operetski deo” počinje da pevuši 99.9% odraslih ljudi.
Na drugom mestu u pop kategoriji je “YMCA” grupe Village People, dok u kategoriji klasične muzike Mocart i Bah beleže rezultate daleko bolje od konkurencije.
https://www.youtube.com/watch?v=Vc0gYbTNctU
Tradicionalna muzika iz indijskog odnosno afričkog podneblja se takođe navodi kao vrlo popularna među fetusima, koji iz nekog razloga loše reaguju na Adel, Šakiru, i Bee Gees.
Institut iznosi hipotezu po kojoj fetusi najlakše registruju zvuke visokog tonaliteta.
Kako kaže dr Marisa Lopez-Teihon, “kada se obraćamo novorođenoj deci, svi mi obično utanjimo glas. Uzrok tome je instinktivni osećaj po kom će bebe na takav zvuk bolje reagovati.”