Višestruko platinasti hard rok sastav Five Finger Death Punch obeležava 20 godina postojanja objavljivanjem novog albuma “Best Of – Volume 1”, kolekcije ponovo snimljenih verzija njihovih najpoznatijih hitova sa vrhova top-lista.
Odluka da ponovo snime ove pesme doneta je kao odgovor na nedavnu prodaju originalnih master snimaka benda od strane njihove bivše izdavačke kuće – bez njihovog znanja i bez mogućnosti da otkupe sopstveni rad.
Umro sam. Bio sam mrtav tri i po minuta… Ajvan Mudi iz Five Finger Death Punch otkrio “paranormalno” iskustvo
Kada ih je ta vest zatekla, članovi benda odlučili su da situaciju preokrenu u nešto pozitivno i snažno. Umesto da se zadovolje remiksom ili remasterom, Five Finger Death Punch su odlučili da u potpunosti ponovo snime album za izdanje iz 2025. godine – kao omaž pesmama i fanovima koji su ih godinama podržavali.
Iako bend ima duboko poštovanje prema originalnim snimcima i ljudima koji su ih stvorili, raduje ih prilika da udahnu novi život pesmama kao što su “The Bleeding”, “Bad Company” i “Wrong Side of Heaven”, i podele ovu novu fazu sa publikom širom sveta. Spisak pesama sa albuma nalazi se niže u tekstu.

Paralelno s objavom albuma, bend je predstavio i novi lyric video za ponovo snimljenu verziju koncertnog favorita “Wash It All Away”, sa platinastog albuma iz 2015. godine, “Got Your Six”.
Prvi singl sa jubilejskog izdanja nosi simboličan naziv “I Refuse”, dugogodišnji favorit fanova koji je sada i zvanično postao singl, a uključuje gostujuće vokale Marije Brink iz benda In This Moment. Nova verzija pesme “I Refuse” ove nedelje je zauzela prvo mesto na Billboard Mainstream Rock listi.
Sa više od 12 milijardi strimova, brojnim hitovima na vrhu top-lista i zlatnim i platinastim tiražima, Five Finger Death Punch su se čvrsto pozicionirali kao jedan od najuspešnijih rok sastava 21. veka.
Album “20 Years of Five Finger Death Punch” (Best Of – Volume 1), objavljen za Better Noise Records, sada je dostupan širom sveta. Sadrži 14 ponovo snimljenih pesama – uključujući hitove kao što su “Wrong Side of Heaven”, “Jekyll and Hyde” i “Bad Company” – kao i tri dosad neobjavljena uživo snimka: “Trouble”, “Welcome to the Circus” i “The Bleeding”.
Five Finger Death Punch objavili novu pesmu pred koncert u Beogradu… ovo je “AfterLife”
“Best Of – Volume 1” dostupan je na svim striming platformama, kao i u više fizičkih izdanja: standardni CD, ekskluzivni Walmart CD, standardni vinil i ograničene kolekcionarske verzije vinila, uključujući EMP, Napalm i Nuclear Blast ekskluzive.
Povodom jubileja, bend je takođe lansirao i specijalnu kolekciju mercha, dostupnu u njihovoj zvaničnoj prodavnici na internetu.