Električni orgazam slavi 45 godina u Amerikani – ovo su pesme koje će svirati 13. decembra

0
28
Električni orgazam/Photo: Wood
Oglasi

Električni orgazam, jedan od ključnih rok bendova sa ovih prostora, proslavlja 45 godina postojanja jubilarnim koncertom u sali Amerikana Doma omladine u Beogradu, ove subote, 13. decembra od 21 sat. 

Amerikana će ponovo postati epicentar beogradskog rokenrola kada na binu izađe legendarna četvorka – Gile, Švaba, Banana i Pače – spremna da publiku povede na veliku rokenrol proslavu u moćnoj i besprekorno uigranoj formaciji. Klavijaturista Ljubomir Đukić – Ljuba neće nastupiti ovom prilikom, ali bend je i dalje u punom zamahu i sjajnoj formi.

Veče koje je promenilo jugoslovenski rokenrol: Pre 45 godina Električni orgazam bio je predgrupa Hipnotisanom piletu, i…

Publika će imati priliku da uživo čuje sve najvažnije pesme koje su obeležile 45 godina karijere benda – od pank i nju vejv početaka, preko psihodeličnih faza i klasičnih rok albuma, pa sve do himni koje se i danas pevaju u glas sa publikom. 

– Spremili smo setlistu koja će zapaliti Amerikanu. Sviraćemo skoro 30 pesama – pravi rokenrol maraton kroz 45 godina Orgazma. Biće tu sve one numere koje su ostavile neizbrisiv trag: od ‘Neba’, ‘Krokodila’ i ‘Zlatnog papagaja’, preko ‘Debele devojke’, ‘Ne postojim’ i ‘Kapetana Esida’, do ‘Igra rokenrol cela Jugoslavija’, ‘Svečane bele košulje’, ‘Bejbe, ti nisi tu’, ‘Seks, droga, nasilje i strah’… Lista je duga, taman koliko treba.

– Ubacićemo i nekoliko pesama koje retko sviramo uživo – ‘Hodam sad kao zombi’, ‘Vudu bluz’, ‘Vi’… A spremamo i par iznenađenja koja nikoga neće ostaviti ravnodušnim. Spremite se – biće žestoko -aže Gile pred jubilarni koncert.

Fotka iz studija otkrila… Električni orgazam radi na novom albumu

Nakon decenija na sceni, stotina koncerata i pesama koje su obeležile generacije, Električni orgazam će još jednom pokazati zašto je i dalje jedan od najvažnijih rok bendova u regionu. 

Ulaznice su u prodaji po pretprodajnoj ceni od 2.500 RSD, dok će na dan koncerta cena iznositi 3.000 RSD

Mogu se kupiti na blagajnama Doma omladine, Beogradske arene i Sava centra, kao i onlajn putem Efinity platforme:

https://efinity.rs/event-details/elektricni_orgazam_31957

Dođite da zajedno obeležimo 45 godina muzike, energije i duha koji ne prestaje da traje.

Oglasi

POSTAVI ODGOVOR

Molimo unesite vaš komntar!
Unesi svoje ime